Вчені встановили, що чорна діра в самому центрі сузір'я поглинає все на своєму шляху
Астрономи з Нью-Гемпшира виявили величезну чорну діру, яка пожирає космічні об'єкти у сузір'ї Діви вже протягом 11 років. Про це йдеться в журналі Nature Astronomy, пише "Укрінформ".
Дослідник Дачен Лін з університету Нью-Гемпшира у США розповів, що він і його команда абсолютно випадково наштовхнулися на цей космічний об'єкт, спостерігаючи за скупченням галактик NGC 5813 в сузір'ї Діви, розташованому за кілька мільярдів світлових років від Землі.
Вчені встановили, що чорна діра в самому центрі сузір'я поглинає усе на своєму шляху. Її активність дуже велика, оскільки вона затягує багато планет та космічне сміття, а вона сама визнана найбільш ненажерливою у Всесвіті. Зауважимо, що своїх "жертв" вона знищує поступово протягом довгих років. Зірка, яка опинилася всередині чорної діри, несподівано збільшує свою яскравість, перш ніж згаснути назавжди.
Як повідомляв 5.ua, NASA оприлюднило відео, на якому чорна дірка поглинає зірку
На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.
NASA представили анімаційне відео, яке ілюструє процес поглинання зірки чорною дірою, йдеться у повідомленні на сайті рентгенівської обсерваторії "Чандра".
Показане "приливне руйнування", відео якого було опубліковане на сайті обсерваторії, є найбільшим із усіх зафіксованих на даний момент. На відео видно, як спочатку газ зірки підтягується ближче до чорної діри. Далі світло, що виходить від зірки, починає тьмяніти через те, що зменшується щільність матеріалу.
Потім видно, як чорна діра повністю поглинає зірку, а космічний вітер починає поширювати поглинений матеріал в навколишній простір. Сили вітру не вистачає на те, щоб подолати гравітаційне поле дірки, тому матеріал колишньої зірки розташовується навколо неї, створюючи не дуже яскраве сяяння. Система із цих двох масивних об'єктів отримала назву ASASSN-14li. Передбачається, що її маса становить кілька мільйонів сонячних мас.
Як повідомляв 5.ua, 24 вересня 2015 року астрономи виявили надмірну активність чорної діри в центрі Чумацького Шляху.